INDIA

Časť 1.INDIA

Lee Walker odštartoval svoju cestu – 15/04/08 z letiska Heatrow v Londýne.
Pristál dňa 16/04/08 v Dílí.

Máj-jún 08

– Agra Fort – stavba sa začala okolo roku 1565. V dobe trvania Mughalskej ríše odtiaľto riadili panovníci celú krajinu.
– Gandhi Samadhi – je miestom, kde bol spálený Rajiv Gandi, ktorý videl svet ako jednu veľkú ľudskú rodinu.
– Goa, leží na juho-západe Indie a je známa svojimi prekrásnymi plážami.
– Taj Mahal, jedna z najznámejších pamiatok Indie. Palác postavený z lásky k žene….

– Krátky odpočinok v meste…Chandigarh a za par dní-kurz Čína.

Čandigha

Je to asi najpodivnejšie mesto v Indii, je zložené zo sektorov o veľkosti 800m x 1200m. Dominantou je centrálny pás zelene tiahnuci sa okolo každého sektoru v smere k horám. Preprava autami je absolútne zakázaná. Panuje tu ticho a pokoj.
Čandighar, sa vďaka vízii prvého indického premiéra Jawaharlal Nehru a architekta Le Corbusier stal jedným z najzaujímavejších urbanistických projektov 20 storočia. Stal sa zároveň aj znakom Indickej slobody.
Základ mesta tvoria okrem spomenutých blokov aj množstvá pamätníkov. Asi najznámejším z nich je tzv.„OTVORENÁ RUKA“, ktorý ma symbolizovať životný postoj „otvorený dávať, otvorený prijímať“
Ďalšou veľkou atrakciou je aj netradičná kamenná záhrada s názvom: “Nek Chands Fantasy Rock Garden“

Darjeeling

Slovo, ktoré u nás, milovníkov čaju,vyvolá blažený úsmev na tvári, je asi najznámejším vďaka svojim prekrásnym čajovým plantážam. Nachádza sa na severovýchode Indie, vysoko v horách. Podnebie je tu príjemnejšie ako vo zvyšnej časti Indie a hlavne ľudia sú tu vraj menej hašteriví !
Lee navštívil aj najvyššie položenú zoologickú záhradu sveta a taktiež aj tibetské centrum, kde funguje infraštruktúra, škola a mnohé iné inštitúcie potrebné na hmotný a nehmotný život.
Zaujímavé sú všade povešané modlitebné vlajky, ktoré tým, že vejú vo vetre, napomáhajú nastoliť mier, súcit a múdrosť nielen pre budhistov, ale pre nás všetkých !

Indická brána

Dílí .Tento pamätník bol postavený ako spomienka na všetkých padlých indických vojakov v Prvej svetovej vojne. Na ich počesť tu horí aj „večný plameň“.